Atsinaujinančios energetikos priemonių diegimas UAB „Intervilža“

Naujų technologijų bei modernios įrangos dėka, UAB „Intervilža“ nuo 2012 m. pradėjo gaminti medžio-plastiko kompozito produktus. Tuo metu įmonė sukūrė prekės ženklą “Inowood”. Šiuo metu įmonėje 24 valandas per parą nenutrūkstamai veikia 6 gamybos linijos ir UAB „Intervilža“ yra didžiausia medžio-plastiko kompozito gamintoja Baltijos šalyse gamina aukščiausios kokybės WPC profilius. "Inowood" įvardijamas kaip "Amžinas medis", reiškia daugiau nei ilgaamžiškumą ar kitas puikias eksploatacines savybes, tai medžiaga, tausojanti aplinką bei gamtą. 100 proc. ekologiškos lentos, savo sudėtyje neturi švino, joms gaminti nenaudojami pirminiai naftos produktai, o perdirbant medžio dulkes, saugomi medžiai.

Projekto vertė 296 326,45 eurų, iš kurių 177 795,87 Eur yra finansuojama Europos regioninės plėtros fondo, likusią dalį sudaro įmonės lėšos.

Įmonės įgyvendinimo projekto „Atsinaujinančių energijos išteklių diegimas UAB „Intervilža““ (projekto Nr. 04.2.1-LVPA-K-836-04-0081) – sumažinti energijos vartojimo intensyvumą įmonėje, didinant AEI gamybą ir vartojimą. Norint įgyvendinti minėtą tikslą planuojama įsigyti 280 kW galingumo saulės fotoelektrinę, kuri bus naudojama pasigaminti energijai iš saulės vidiniams poreikiams tenkinti ir esant galimybei perteklinę energiją tiekti kitoms pramonės įmonėms esančioms netoliese ar perduoti į centralizuotus energetinius.

Naujos įrangos įsigijimas sumažins užterštumo lygį, taip pat prisidės prie klimato kaitos švelninimo.